Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Prace taksacyjne na terenie użytków leśnych
25-06-2018

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że od 19 czerwca br. na zlecenie Starosty Bielskiego prowadzone są przez taksatorów Firmy Las - R Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Snycerskiej 34/13 prace taksacyjne na terenie użytków leśnych stanowiących własność osób fizycznych w ramach realizacji zadania pt: "Wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów stanowiących własność osób fizycznych położonych na terenie: gminy Bestwina, Buczkowice, Czechowice-Dziedzice, Jasienica i Wilkowice w obrębach Meszna i Bystra na lata 2019-2028 wraz z opracowaniem prognozy oddziaływania na środowisko tych dokumentów".

Prace prowadzone będą wyłącznie na ewidencyjnych użytkach leśnych (Ls) i nie obejmują innych użytków porośniętych roślinnością drzewiastą.

Na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice prace będą prowadzone w następujących obrębach:

• Czechowice-Dziedzice - miasto: obręb 0001 Czechowice, obręb 0003 Dziedzice
  • Czechowice-Dziedzice - obszar wiejski: obręb 0004 Bronów, obręb 0005 Ligota,obręb 0006 Zabrzeg

Projekty uproszczonych planów urządzenia lasów zostaną wyłożone do wglądu w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach. O terminie i miejscu wyłożenia właściciele lasów zostaną powiadomieni odrębnym komunikatem.

Dodatkowe informacje w sprawie można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa ul. Piastowska 40.

OS/UM, PM