Piątek, 19.04.2024

Burmistrz odpowiada. Kiedy dalszy remont ulicy Zajęczej
05-03-2019

Witam

Jako mieszkaniec ulicy Zajęczej chciałbym się dowiedzieć, kiedy nastąpi remont nawierzchni pozostałego odcinka ulicy Zajęczej, od skrzyżowania z ulicą Potoczną do skrzyżowania z ulicą Zawodzie. Pojawiające się wyrwy, jak i kruszące i obrywające się pobocza, uniemożliwiają swobodne chodzenie jak i przejazd pojazdów.

Pozdrawiam, Krzysztof Zbijowski

Szanowny Panie,

Odnosząc się do zadanego przez Pana pytania dotyczącego stanu technicznego pozostałego odcinka ulicy Zajęczej informuję, że zarówno ja osobiście, jak i podległe mi służby odpowiadające za monitorowanie stanu naszych dróg, widzimy potrzebę kontynuowania remontu nawierzchni ulicy Zajęczej. Niestety, ze względu na ograniczone środki finansowe przeznaczone w tegorocznym budżecie gminy na realizację tego typu zadań, w tej chwili nie jesteśmy w stanie określić terminu samego remontu. W bieżącym roku zabezpieczone zostaną natomiast środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji projektowej, która pozwoli na dalszy remont ulicy Zajęczej, na odcinku od ulicy Potocznej do ulicy Zawodzie. Przypomnę, że wyremontowany dotychczas odcinek ulicy Zajęczej został zrealizowany w trzech etapach. W taki właśnie sposób – z podziałem na etapy – zamierzamy kontynuować dalszy remont tej ulicy.

Mogę Pana zapewnić, że do czasu podjęcia kompleksowego remontu, ulica Zajęcza będzie objęta bieżącym utrzymaniem i remontami cząstkowymi, zarówno nawierzchni, jak i poboczy. Mam nadzieję, że umożliwi to bezpieczne korzystanie z ulicy - zarówno przez pieszych, jak i pojazdy - do czasu przeprowadzenia oczekiwanego przez mieszkańców remontu.

Z wyrazami szacunku, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut