Czwartek, 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Turniej wiedzy pożarniczej
27-03-2019

21 marca br. o godz. 10 w Remizie OSP Dziedzice odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem konkursu był Zarząd Miejski Związku OSP w Czechowicach-Dziedzicach a patronat objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic, który ufundował główne nagrody. Ponadto nagrody rzeczowe ufundowali i przygotowali Prezes OSP Dziedzice Krzysztof Ryłko oraz Radny Rady Powiatu Bielskiego Marcin Dziki.

Komisja sędziowska pracowała w składzie: Komendant Gminny Związku OSP w Czechowicach-Dziedzicach Tadeusz Szkucik, Wiceprezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach Tomasz Londzin, Wiceprezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach Krzysztof Ryłko oraz Sekretarz OSP Czechowice Czesław Maciaszek.

W konkursie wzięło udział 55 uczestników w trzech grupach wiekowych:

• Grupa I: klasy I-VI szkoły podstawowej: 30 uczestników
  • Grupa II: klasy VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum: 17 uczestników
  • Grupa III: szkoły ponadpodstawowe: 8 uczestników

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu wiedzy pożarniczej. W przypadku uzyskania równej ilości punktów mieli wykazać się wiedzą w dodatkowej ustnej dogrywce.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

• Grupa I:
    • I miejsce – Dominik Hess
    • II miejsce – Zuzanna Mieszuk
    • III miejsce – Michał Mola
    • Grupa II:
      • I miejsce – Mateusz Czakoń
      • II miejsce – Paweł Janusz
      • III miejsce – Natalia Gibas
      • Grupa III:
        • I miejsce – Adrian Zelek
        • II miejsce – Szymon Janusz
        • III miejsce – Szymon Kopeć

Zwycięzcy w danej grupie wiekowej, będą reprezentowali Gminę Czechowice-Dziedzice
na turnieju szczebla powiatowego, który odbędzie się 06.04.2019 r. w Jaworzu.

WZK/UM