Sobota, 18.05.2024
Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

SP 3 w Ligocie podwójnym mistrzem Śląska szkół podstawowych w tenisie stołowym!
05-04-2019

Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie zdobyli podwójne mistrzostwo Śląska szkół podstawowych w tenisie stołowym. Tym samym, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, wywalczyli sobie bezpośredni awans do udziału w mistrzostwach Polski.

Wojewódzkie finały Igrzysk Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym odbyły się w czwartek 4 kwietnia w Bytomiu. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie po raz pierwszy zwyciężyli wśród dziewcząt i chłopców!

Nie jest to oczywiście pierwszy sukces naszych utalentowanych tenisistów, ale pierwszy aż tak duży. Obie nasze drużyny będą dzięki temu reprezentować Śląsk w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej, które odbędą się w maju 2019. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że SP 3 w Ligocie to jedna z najmniejszych szkół w województwie śląskim. Nasi tenisiści medale mistrzostw Polski wywalczyli już w roku ubiegłym, dlatego można powiedzieć, że do Rawy Mazowieckiej pojadą powtórzyć sukces.

Nasze drużyny reprezentowali:

Dziewczęta: