Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

45. Dni Czechowic-Dziedzic za nami. Gromee, Jacek Cygan i magia czechowickiego „Lasku”
26-08-2019
28-08-2019
26-08-2019

Mieszkańcy Gminy Czechowice-Dziedzice bawili się w miniony weekend na święcie swojego miasta. 45. Dni Czechowic-Dziedzic odbyły się w Parku Miejskim, a nie na stadionie MOSiR, gdzie trwają prace modernizacyjne. Magia „Lasku” sprawiła, że nieco zmieniona i bardziej kameralna ze względu na miejsce formuła obchodów spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców.

Sobota była bardzo aktywna. Rozpoczął ją Maraton Zumby przygotowany przez Agnieszkę Kozioł i Studio Tańca SOCA. Następnie zabawę, która tego wieczoru odbyła się w rytmie dyskotekowych bitów, zaczął rozkręcać DJ Mellow. W finale wieczoru w taneczne rytmy wprowadziła publiczność Reni Jusis. Następnie sceną zawładnął Gromee – polski DJ, kompozytor i producent muzyczny, którego hity od kilku lat nie schodzą z anten radiowych. Występujący w towarzystwie saksofonistki i wokalistki Gromee dosłownie porwał publiczność swoim występem, którego atutem – obok doskonale zmiksowanej muzyki – była atrakcyjna oprawa świetlna i multimedialna.

Niedziela miała znacznie spokojniejszy charakter. Metę w „Lasku” miał XXXI Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez MOSiR, zaś Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała „Chwilę z Biblioteką”, czyli rodzinny piknik pod chmurką. Uczestników rajdu powitały: czechowicki zespół Audio Cases oraz Big Band pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Następnie publiczność miała okazję posłuchać największych przebojów muzyki w programie Stars&Hits, w którym wspaniale zaprezentowali się: Barbara Melzer, Kaja Paschalska, Maria Tyszkiewicz, Bilguun Ariunbaatar i Artur Chamski. Niezapomnianych doznań i wzruszeń dostarczył publiczności recital utworów Jacka Cygana pt. „Życie jest piosenką”, z udziałem samego autora - Jacka Cygana oraz Kamili Klimczak, Zofii Nowakowskiej, Jerzego Filara, Andrzeja Seweryna i Jacka Wójcickiego, wstępujących w towarzystwie zespołu Kameleon Quintet. Jacek Cygan i wstępujący z nim artyści zabrali mieszkańców Czechowic-Dziedzic w niesamowitą, sentymentalną podróż po kilku dekadach polskiej piosenki.

W niedzielę, tradycyjnie już, na scenie wręczona została nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2019, której laureatem został Erwin Woźniak. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut powitał też na scenie gościa niedzielnej imprezy, Starostę naszego partnerskiego miasta Orłowa z Czech, Miroslava Chlubnę.

Dni Czechowic-Dziedzic prowadziła Nina Nocoń, pochodząca z Czechowic-Dziedzic dziennikarka telewizji TVS.

Zdjęcia: Czechowicki Klub Fotograficzny

Pozdrowienia od artystów dla mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice