Sobota, 27.04.2024

...
26-09-2019
26-09-2019

W połowie września nad stawem Kopalniok rozegrane zostały po raz pierwszy regaty „Czechowice-Dziedzice Cup”. Zawodnicy ścigali się na dystansie 200 m. Drużynowo wygrała ekipa MKS Czechowice-Dziedzice, drugie miejsce zajął UKS Olimpijczyk, zaś 3 miejsce Fala Lublin.

Na Kopalnioku rozegrano również historyczne, bo odbywające się w naszym mieście po raz pierwszy, wyścigi smoczych łodzi. W tej konkurencji wzięło udział 10 osad, a po zaciętej walce o pierwsze miejsce wygrała drużyna „Koksy”, złożona z byłych zawodników. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Klubu Kibica - rodzice, a 3 miejsce zajęli weterani kajakarstwa.

W wyścigach smoczych łodzi uczestniczyli zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i jego Zastępca Paweł Mrowiec.

Organizatorzy podkreślają, że takich tłumów kibiców Kopalniok chyba jeszcze nie widział. Ogromne zaangażowanie całej ekipy MKS: trenerów, rodziców, zarządu i sędziów sprawiło, że te zawody były naprawdę udaną, sportową imprezą.

MKS, ŁP