Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Uwaga na silny wiatr! W porywach do 100 km/h
30-09-2019

Biro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega mieszkańców województwa śląskiego, w tym naszego regionu, przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru, o średniej prędkości od 40 do 45 km/h. Podmuchy mogą w porywach osiągać prędkość do 100 km/h.

Alert drugiego stopnia obowiązuje przez cały poniedziałek 30 września, do godziny 7.30 , we wtorek 1 października 2019 roku.

WZK/UM, ŁP

Państwowa Straż Pożarna radzi:

• Słuchaj aktualnych prognoz pogody w środkach masowego przekazu - zawierają one ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami pogodowymi;
  • Usuń z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Mogą one stworzyć niepotrzebne zagrożenie dla Ciebie, Twoich bliskich i osób postronnych;
  • Dokładnie zamknij okna;
  • Nie obserwuj niebezpiecznych zjawisk pogodowych. W czasie nawałnicy nie podchodź do okien;
  • Bezwzględnie nie szukaj schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe;
  • Nawałnicę najlepiej przeczekać w budynku;
  • Unikaj otwartych przestrzeni.