Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Najpiękniejsza i najbardziej przyjazna środowisku działka na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Rozstrzygnięcie konkursu
01-10-2019

W poniedziałek 30 września w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu pn. „Najpiękniejsza i najbardziej przyjazna środowisku działka na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym” znajdująca się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

Wiosną tego roku, Kolegium Prezesów Ogrodów Działkowych w Czechowicach-Dziedzicach po raz pierwszy ogłosiło konkurs pn. „Najpiękniejsza i najbardziej przyjazna środowisku działka na Rodzinnym Ogrodzie Działkowym” znajdująca się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

Do końca maja br. wpłynęło 13 kart od działkowiczów chętnych wziąć udział w konkursie.

Z Rodzinnych Ogrodów Działkowych: „IRYS” zgłosili się państwo Ryszard Matuszek oraz Małgorzata Zuziak, „RELAKS STORCZYK” – Barbara i Andrzej Gniza oraz Maria i Marian Szkowron, „RENETA” – Maria Wierzgoń i Kazimierz Kocur, natomiast najliczniej reprezentowany był „LOTOS”: Barbara Bogaczyk, Jerzy Czarnacki, Jan Fizek, Bogusław Janik, Tadeusz Nowicki, Czesław Światłoch oraz Anna Wieczorek.

foto1

Komisja konkursowa pracowała w składzie: Iwona Stępień - przewodnicząca, Rozalia Szypuła, Olga Barzycka, Bernadetta Klimek oraz Renata Nawrocka. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 września br., natomiast nagrody i wyróżnienia zostały wręczone 30 września br. przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz przewodniczącą komisji konkursowej Iwonę Stępień.

foto2

Zgodnie z regulaminem konkursu działkowicze oceniani byli w 9 kategoriach, mając możliwość zdobycia maksymalnej ilości punktów – 225. Komisja konkursowa I miejsce przyznała panu Janowi Fizkowi (209 pkt.), II miejsce – panu Kazimierzowi Kocurowi (208 pkt.), III miejsce - panu Ryszardowi Matuszkowi (202 pkt.). Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia.

foto3

Konkurs na najpiękniejszą i najbardziej przyjazną środowisku działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Gminie Czechowice-Dziedzice organizowany był pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

RN, ŁP