Czwartek, 16.05.2024

III Zabrzeski Turniej Dzielnic w Piłce nożnej za nami
02-10-2019
02-10-2019

III Zabrzeski Turniej Dzielnic w Piłce nożnej, dla zawodników w wieku powyżej 35 lat, odbył się w sobotę 28 września br. na obiekcie stadionu w Zabrzegu.

Turniej rozpoczął się o godzinie 13.00. Udział w zawodach wzięły 3 drużyny:

• Centrum-Las (zajęła ostatecznie 1 miejsce
  • Mościska (zajęła ostatecznie 2 miejsce)
  • Świerklocz-Ochodza-Zapora (zajęła ostatecznie 3 miejsce).

Drużyny grały w składach 8-osobowych, a jedynym warunkiem uczestnictwa był wiek 35+. Podczas trwania turnieju kibice wraz z piłkarzami mieli do dyspozycji bufet z zimnymi i gorącymi napojami oraz domowymi wypiekami.

Po zakończonych rozgrywkach organizator zaprosił wszystkich uczestników zawodów oraz ich rodziny na gorący posiłek oraz zimne napoje.

Każda drużyna otrzymała okazały puchar.

Nagrody wręczyli: Maciej Kołoczek Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic, Sołtys Zabrzega Andrzej Puskarczyk oraz radny Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Krzysztof Jarczok.

Najstarszy zawodnik Turnieju - Józef Pollak, lat 81, został podobnie jak w ubiegłym roku nagrodzony specjalnym upominkiem. Spotkanie towarzyskie po turnieju trwało do późnych godzin wieczornych.

Głównymi organizatorami imprezy i fundatorami nagród byli: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach oraz radny Krzysztof Jarczok. Współorganizatorem był klub sportowy Sokół Zabrzeg.

Radny Krzysztof Jarczok dziękuje Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic za udzielone wsparcie przy organizacji zawodów, a także wszystkim przyjaciołom i znajomym, którzy włączyli się w przygotowanie zawodów i poczęstunku.

Celem turnieju były: zintegrowanie lokalnej społeczności i popularyzacja piłki nożnej jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu.