Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

W gminie powstał Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej
07-10-2019

Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej w Czechowicach-Dziedzicach, który powstał w 2006 roku, działał dotychczas w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach. Z dniem 1 września br., decyzją Rady Miejskiej, zmienił swój status i nazwę na Miejski Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej.

Ośrodek stał się tym samym samodzielną, publiczną placówką oświatowo-wychowawczą wychowania pozaszkolnego o charakterze specjalistycznym. Nadrzędnym jej celem jest realizacja zadań edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych i prozdrowotnych ściśle związanych z korekcją wad postawy ciała dzieci i młodzieży w naszej gminie.

W dniu 4 października br. odbyło się w ośrodku zebranie Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia gimnastyczne, na którym dyrektor placówki Marek Pietrzyk przedstawił zebranym założenia organizacyjno-programowe oraz metodyczne. Zebrani z uwagą wysłuchali prelekcji Iwony Baścik  na temat wad postawy ciała, korekcji i profilaktyki.

foto

Obecny na spotkaniu dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek, jako pomysłodawca i realizator idei usamodzielnienia ośrodka - wizytówki naszego miasta, potwierdził dotychczasowe jego osiągnięcia w dziedzinie korekcji wad postawy oraz wysoką pozycję na arenie krajowej. Dyrektor Mirosław Olek podziękował Joannie Pielech za wieloletnie kierowanie ośrodkiem i wypracowanie wysokich standardów w pracy organizacyjno-terapeutycznej.

ZOPO, ŁP