Niedziela, 19.05.2024
Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Czechowiccy uczniowie na IX Kongresie E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”
05-11-2019

W dniach 23 – 25.10. 2019 r. 21 uczniów z czechowickich szkół wraz z opiekunami, kierownik Biura ds. Oświaty Urzędu Miejskiego Agata Cisowska oraz dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach Mirosław Olek, wzięli udział w IX Kongresie E(x)plory Innowacje Gdynia 2019.

Kongres miał za zadanie przybliżyć ciekawe i nowatorskie metody pracy z uczniami oraz wskazać kierunki działań edukacyjno-wychowawczych z dziećmi, które będą musiały w przyszłości sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

Uczniowie w trakcie kongresu uczestniczyli w kilku warsztatach naukowych, mogli zapoznać się z nowoczesnymi formami pracy oraz czynnie uczestniczyć w poznaniu oferty edukacyjnej Centrum Eksperyment Gdynia. Nauczyciele wzięli udział w kilku panelach dyskusyjnych oraz ciekawych wykładach.

Jednym z prelegentów w panelu „Udział w projektach międzyszkolnych i międzynarodowych” był dyrektor ZOPO Mirosław Olek. Uczestnicząc w dyskusji panelowej mogliśmy przedstawić nasze doświadczenia z realizacji różnego typu projektów edukacyjnych. Jako Gmina Czechowice-Dziedzice mogliśmy podzielić się własnymi doświadczeniami oraz upowszechnić dobre praktyki. Jako modelowe rozwiązanie pokazaliśmy współpracę z Grupą LOTOS SA w ramach projektu „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem”. Byliśmy jednym z nielicznych miast, które w trakcie Kongresu mogło przedstawić swój dorobek w pracy ze zdolnymi uczniami.

Wyjazd był cennym doświadczeniem dla uczniów, nauczycieli oraz przedstawicieli organu prowadzącego. Nie do przecenienia jest również wartość promocyjna naszego miasta. Byliśmy w gronie takich miast jak: Poznań, Łódź czy Gdynia, które dzieliły się własnymi doświadczeniami w zakresie edukacji dzieci zdolnych.

Specjalne podziękowanie należy skierować do Grupy LOTOS SA, która sfinansowała wyjazd.

ZOPO, ŁP