Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Zakupy dla seniora. Harcerze oferują pomoc w zakupach oraz wykupieniu recept. Wolontariusze z identyfikatorami - aktualizacja
27-03-2020

Czechowiccy harcerze, zarówno ci zrzeszeni w Związku Harcerstwa Polskiego, jak i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, oferują swoją pomoc osobom, które w związku z epidemią koronawirusa, z różnych powodów, same nie mogą wybrać się na zakupy, czy do apteki.

- W tym trudnym czasie, my harcerze ZHP i ZHR, chcemy pełnić służbę w naszym mieście. Zawiesiliśmy do końca marca naszą działalność na zbiórkach i bezpośrednich spotkaniach, propagując akcję „zostań w domu”. Jednak jesteśmy gotowi do służby (tylko zdrowi, bez jakichkolwiek objawów choroby, pełnoletni harcerze i instruktorzy oraz współpracujący wolontariusze). Osobom potrzebującym, w tym seniorom, oferujemy pomoc w zrobieniu zakupów (żywność, środki higieny), czy wykupieniu recept – informuje Hufiec ZHP w Czechowicach-Dziedzicach.

Osoby, które chcą z tej oferty skorzystać mogą się kontaktować dzwoniąc na numery telefonu: 502 291 506691 815 640, 516 369 905, lub pisząc na adres:

Z pomocy harcerzy i wolontariuszy mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice od 60 roku życia, mieszkający samotnie lub z drugą osobą w podeszłym wieku, a także osoby niepełnosprawne, które w związku ze stanem epidemii nie powinny opuszczać domu, a potrzebują pomocy w zakupach czy wyprowadzeniu psa, bądź w innych sprawach wymagających wyjścia z mieszkania.

- Pomagamy zrobić zakupy składające się podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych, środków czystości (w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania) oraz leków. Żeby umożliwić pomoc jak największej liczbie osób, zakupy powinny być ograniczone do niezbędnych artykułów. Koszt zakupów pokrywa zainteresowana osoba - dodają harcerze.

Z tej formy pomocy „Zakupy dla seniora” można skorzystać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 18.00.

W przypadku zgłoszenia do godz. 12.00, jest możliwość podjęcia służby w tym samym dniu. Po godz. 12.00 służba będzie realizowana w dniu następnym.

***

Osoby biorące udział w akcji „Zakupy dla seniora” zostały wyposażone w identyfikatory. Na każdym identyfikatorze znajduje się imię i nazwisko wolontariusza, numer jego dokumentu tożsamości, pieczęcie Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i Hufca ZHP w Czechowicach-Dziedzicach oraz logotypy ZHP i Gminy Czechowice-Dziedzice.

Identyfikatory są zalaminowane.

Hufiec ZHP Czechowic-Dziedzice, ŁP