Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

W pizzerii szyją maseczki… Akcja czechowickiej Pizzerii Pigallo
30-03-2020

W czechowickiej Pizzerii Pigallo od kilku dni szyją maseczki ochronne. Są one oferowane klientom zamawiającym posiłki. Ci wpłacają wolne datki, które Pigallo w całości przeznacza na przygotowywanie darmowych posiłków dla lekarzy i pielęgniarek oraz zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa służb mundurowych.

Realizowane bezinteresownie działania wspierające walkę z koronawirusem czechowicka Pizzeria Pigallo rozpoczęła już przeszło dwa tygodnie temu, przygotowując bezpłatne posiłki dla lekarzy, pracowników sanepidu oraz służb mundurowych, takich jak policja, straż pożarna, czy straż miejska. By ilość przygotowywanych bezpłatnie posiłków była jeszcze większa właściciele pizzerii wpadli na pomysł, by dodatkowe środki na ten cel zebrać szyjąc maseczki ochronne.

foto1

- Z akcją ruszyliśmy od czwartku 26 marca. W tym celu w pizzerii powstało specjalne stanowisko z maszyną do szycia. Akcja spotkała się z dużym zrozumieniem ze strony naszych klientów. Zamawiając posiłki chętnie wspierają naszą akcję. Datki są dobrowolne i każdy wpłaca tyle, na ile go stać. Dzięki tym wpłatom możemy przygotować jeszcze więcej darmowych obiadów. Część maseczek przekazujemy natomiast nieodpłatnie potrzebującym ich służbom. – powiedziano mam w Pizzerii Pigallo - Ważne, że jesteśmy razem i razem możemy wspierać innych.

foto2

Foto: Fb Pizzeria Pigallo