Piątek, 26.04.2024

Stypendia dla młodych sportowców
21-01-2015
21-01-2015

W uznaniu poziomu sportowego oraz dotychczasowych osiągnięć, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut przyznał stypendia kolejnej grupie młodych, czechowickich sportowców.

Uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu stypendiów sportowych odbyło się we wtorek 20 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Młodzi czechowiczanie, na co dzień promujący Gminę Czechowice-Dziedzice poprzez sukcesy osiągane w swoich dyscyplinach sportowych przyjęli gratulacje z rąk Burmistrza Mariana Błachuta, Zastępcy Burmistrza Macieja Kołoczka, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartłomieja Fajfera oraz Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu czechowickiej Rady Miejskiej Alicji Ogiegło.

Podkreślając i doceniając sportowe osiągnięcia stypendystów Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut zaznaczył, że nie byłoby ich bez pomocy, wręcz poświęcania ze strony trenerów, nauczycieli i rodziców młodych sportowców. Rozmawiano jednak nie tylko o sukcesach czechowickiego sportu, ale i o jego potrzebach i bolączkach. Wnioski płynące z krótkiego spotkania były takie, że choć tych ostatnich nie brakuje, w ostatnich latach, dzięki wyraźnemu wzrostowi wydatków na sport, baza sportowa w Czechowicach-Dziedzicach znacznie się poprawiła. Burmistrz i przedstawiciele Rady Miejskiej zapewnili przy tym o kontynuacji działań na rzecz sportu w Czechowicach-Dziedzicach.

Stypendia sportowe burmistrza otrzymali:

Klub Sportowy Judo Czechowice- Dziedzice

• Paweł Wawrzyczek – III miejsce Puchar Europy Juniorów, II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, III miejsce Puchar Polski Juniorów, VII miejsce Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, IX miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów

Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarska

• Katarzyna Borgieł – III miejsce Mistrzostwa Polski, II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów,
  • Izabella Borgieł – III miejsce Mistrzostwa Polski, II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów,
  • Kamil Klimca - II miejsce Mistrzostwa Polski,
  • Jakub Gola - III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów,
  • Mateusz Borgieł - III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, II miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski,
  • Dominik Starowicz – II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów.

Stypendium jest wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie sportu. Może być także formą pomocy, celem podniesienia poziomu wyszkolenia, formy sportowej i kontynuacji startów.