Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem. Trzecia edycja programu edukacyjnego.
19-06-2020

16 czerwca br., ze względu na ograniczenia sanitarne, w formie zdalnej przeprowadzono konkurs finałowy programu edukacyjnego „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” edycja III . Podstawą oceny prac projektowych były przesłane przez zespoły szkolne prezentacje.

W konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych z gminy Czechowice-Dziedzice, zgłoszono 30 zespołów projektowych i 90 uczestników.

Przedstawione prace oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miejskiego, spółki Lotos Terminale oraz Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Po dogłębnej obserwacji i analizie wyłoniono zwycięzców:

W kategorii klas I – III:

• I miejsce Szkoła Podstawowa w Zabrzegu „ Chcemy dobrze wyrosnąć jak chleb”, opiekun Urszula Brzóska

• II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie „Tropem leśnych zwierząt”, opiekun Katarzyna Derlich

• III miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach „Proszę? Co? Słucham?”, opiekun Beata Dygowska

W kategorii klas IV – VIII

• I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach „Ziołowe laboratorium”, opiekun Agnieszka Łukaszek

• II miejsce Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach „ Góra turystyczna- czechowicki wehikuł czasu”, opiekun Paulina Chlebek

• III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach „Modelowanie zjawisk naturalnych”, opiekun Małgorzata Wątor

W uznaniu za najlepsze efekty końcowe prac projektowych, nagrodę zespołową w formie pucharu, przyznano Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Program edukacyjny „Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem” to wspólne przedsięwzięcie Gminy Czechowice-Dziedzice, reprezentowanej przez Zespół Obsługi Placówek Oświatowych oraz Grupy LOTOS SA, będącej partnerem strategicznym realizowanego projektu.

Celem programu jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach podstawowych, identyfikacja uczniów zdolnych, wsparcie działań środowisk nauczycielskich, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach podstawowych.

ZOPO, KM