Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Dwa oczyszczacze powietrza trafiły do Przedszkola Publicznego nr 11. „Urodzinowy” prezent od firmy DOMUS
01-09-2020

Dwa nowoczesne oczyszczacze powietrza zostały przekazane Przedszkolu Publicznemu nr 11 w Czechowicach-Dziedzicach przez firmę DOMUS Adam Chromik i Wspólnicy Sp. Jawna. Działająca „po sąsiedzku” firma wsparła przedszkole, by w taki – nietuzinkowy sposób, zaakcentować obchodzony w tym roku jubileusz 30-lecia swojej działalności.

Przekazanie nowoczesnych urządzeń oczyszczających powietrze miało miejsce w sali do gimnastyki i terapii sensorycznej placówki, w której będzie pracował jeden z oczyszczaczy. W krótkim spotkaniu, które ze względu na stan epidemii obyło się w wąskim gronie, bez obecności dzieci, wzięli udział: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Wicedyrektor PP nr 11 Ewa Kristof-Chrapek oraz współwłaściciel firmy DOMUS Maciej Gandor.

Przedstawiciele gminy oraz placówki złożyli na ręce Macieja Gandora podziękowania za przekazanie nowoczesnych urządzeń, które będą dbały o czystość i jakość powietrza w salach przedszkolnych. Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że dar firmy DOMUS jest wyrazem troski o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, a przekazując oczyszczacze powietrza, firma nie po raz pierwszy pokazała swoje zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności. Na ręce Macieja Gandora burmistrz złożył również najlepsze życzenia i gratulacje z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 30-lecia firmy DOMUS.

foto1

Sam Maciej Gandor podkreślił, że jako były pracownik samorządowy doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że potrzeby gmin oraz podległych im placówek i jednostek zawsze były, są i pewnie będą większe od możliwości finansowych. Zaznaczył również, że jako przedsiębiorca uważa, iż w myśl zasady społecznej odpowiedzialności firm, przedsiębiorcy – jeśli tylko mają taką możliwość – powinni wspierać lokalną społeczność i otoczenie, w którym funkcjonują ich firmy.

foto2

Podarowane przez firmę DOMUS oczyszczacze powietrza nie są oczywiście pierwszymi tego typu urządzeniami w należących do Gminy Czechowice-Dziedzice placówkach. W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców, w podobne urządzenia – w sumie już ponad 30, gmina wyposażyła wcześniej Żłobek Miejski oraz gminne przedszkola publiczne.