Poniedziałek, 20.05.2024
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Uwaga przedsiębiorcy! Zwolnienie z opłacenia III raty za sprzedaż napojów alkoholowych spożywanych na miejscu
02-09-2020

Przedsiębiorcy prowadzący na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, zostali zwolnieni z konieczności opłacenia III raty.

Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach uchwałą Nr XXVI/299/20 z dnia 25 sierpnia 2020 r. postanowiła zwolnić przedsiębiorców prowadzących punkty sprzedaży na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice z opłaty, o której mowa w art. 111 ust. 1 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi należnej w 2020 r. za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

Przedsiębiorcy, którzy wnieśli opłatę za rok 2020 jednorazowo do dnia 31.01.2020r. mogą złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego o zwrot 1/3 pobranej opłaty. Przedsiębiorcom, którzy wnieśli opłatę po 31.01.2020 roku, w myśl obowiązujących przepisów prawa, zwrot dokonanej płatności nie przysługuje.

Wniosek należy złożyć do 31 października 2020 r.

Uchwała wchodzi w życie po upływie czternastu dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, co nastąpiło dnia 31.08.2020r.

Treść uchwały znajdziesz tutaj.

PPU/UM, ŁP