Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Konkurs „Ja To Kręcę” i Piknik Filmowy „Nakręcona Ziemia Bielska”
01-08-2013

LGD Ziemia Bielska pryzpomina o konkursie „Ja to kręcę” na krótki film prezentujący obszar LGD (gminy: Jaworze, Jasienica, sołectwa Czechowic-Dziedzic, Bestwina, Wilamowice, Kozy, Porąbka, Wilkowice).

Pokaż w trzy minuty niezwykłość miejsca, w którym żyjesz. Wybierz i nakręć to, co stanowi o jego atrakcyjności: zabytki, wydarzenia, ludzie, elementy tradycji, itd. Forma i konwencja filmu jest dowolna, nie ma też ograniczeń wiekowych ani zawodowych. Ważne, by film dotyczył obszaru LGD – całości lub jego części.

Termin składania prac upływa 14 sierpnia 2013 r. Filmy należy zgłaszać w siedzibie LGD (osobiście lub pocztą). Wymagany nośnik – DVD lub Blue-Ray; format wmv, mpg, mpeg, mp4 lub avi.

Spośród zgłoszonych filmów komisja wybierze do piętnastu najlepszych.

Zwieńczeniem konkursu będzie Piknik Filmowy „Nakręcona Ziemia Bielska” – 31 sierpnia 2013 r. na stadionie Zabrzegu. W programie m.in. pokaz nominowanych filmów w kinie plenerowym i wybór zwycięzców, koncert zespołu „Dzień Dobry”, projekcja filmu fabularnego i inne atrakcje.

Nagrody w konkursie:

- dla filmów nominowanych – podwójne karnety na Czechowickie Prezentacje Filmowe

- dla zwycięzców – bony podarunkowe na zakupy w Media Markt (w kwocie: I miejsce – 700 zł, II miejsce – 500 zł, III miejsce – 300 zł).

Obie inicjatywy stanowią realizację projektu autorstwa Stowarzyszenia Przyjazny Zabrzeg, który zwyciężył w III edycji konkursu dla organizacji pozarządowych na najciekawszą inicjatywę aktywizującą i integrującą mieszkańców obszaru LGD „LEADER – razem możemy więcej”.

Szczegóły i wymagania formalne dotyczące konkursu oraz informacje na temat Pikniku Filmowego w załącznikach poniżej, na facebooku oraz na stronie www.ziemiabielska.pl