Czwartek, 09.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola

Turniej Europejski " Śląskie do przodu" z udziałem Czechowic-Dziedzic
11-07-2013

Gmina Czechowice-Dziedzice została wytypowana do udziału w Turnieju Europejskim „Śląskie do przodu” jako jedna z sześciu najbardziej aktywnych gmin miejsko-wiejskich realizujących projekty w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Gmina Czechowice-Dziedzice znalazła się w ścisłej czołówce na skalę województwa śląskiego. Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wraz z Telewizją Polską S.A. Oddział Terenowy w Katowicach organizuje turniej gmin w ramach działań promujących Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 (RPO WSL). Jest to doskonała okazja do promowania naszej gminy, a także zrealizowanych projektów. W konkursie gmina rywalizuje z gminą Strumień. Turniej ma charakter eventowych i medialnych wydarzeń.

Rywalizacja dotyczy wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, a same zmagania mają postać gier plenerowych, które w przystępnej formie dotyczą projektów dofinansowanych z RPO WSL, zagadnień unijnych oraz ciekawostek turystycznych.

W każdej grze biorą udział czteroosobowe zespoły, dopingowane przez mieszkańców swojej gminy, natomiast wszyscy zainteresowani mogą je śledzić na antenie TVP Katowice. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.

Zapraszamy do kibicowania, oglądania i głosowania!

13.07.2013 (SOBOTA), godz. 10.00

PARK NA OSIEDLU PÓŁNOC

Autorzy najlepszego dopingu zostaną nagrodzeni gadżetami miejskimi!

BĄDŹCIE Z NAMI !!!