Czwartek, 28.03.2024
Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Szachowa Liga Szkolna Podbeskidzia 2013/2014
18-10-2013

W sobotę, 5 października br. w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła się kolejna edycja Szachowej Ligi Szkolnej Podbeskidzia.

Szachowa Liga Szkolna to cykl 6 turniejów, które odbywają się na terenie Podbeskidzia. Podobnie, jak w latach ubiegłych Dyrektorem Zawodów, a przy okazji głównym organizatorem Szachowej Ligi Szkolnej jest Tadeusz Paździora, natomiast obowiązki Sędziego Głównego sprawuje, jak zawsze, Sędzia Klasy Międzynarodowej, Jacek Matlak. Nad organizacyjną stroną zawodów czuwała Urszula Jakubiak – nauczyciel Gimnazjum nr 2.

Turnieje odbywające się w cyklu Szachowej Ligi Szkolnej zawsze rozgrywane są w sportowej i przyjaznej atmosferze. Uczestniczą w nich szachiści z przedszkoli, ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla wielu najmłodszych zawodników sam start i zmierzenie się z niejednokrotnie dużo starszymi zawodnikami jest dużą satysfakcją oraz ciekawym przeżyciem.

Szachowa Liga Szkolna Podbeskidzia to 29- letnia tradycja rozgrywek królewskiej gry w naszym rejonie. W tych turniejach zaczynali rywalizację medaliści Mistrzostw Polski, zdobywcy tytułów międzynarodowych oraz finaliści Mistrzostw Polski, m.in. Joanna Worek, Michał Motyka, Michał Paździora czy Jakub Dudys.

Do sobotnich zawodów przystąpiło 71 zawodników z 9 miast Podbeskidzia: Bielska-Białej, Cieszyna, Górek Wielkich, Mazańcowic, Zabrzega, Skoczowa, Strumienia, Żywca, Jeleśni i Czechowic-Dziedzic.

Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach reprezentowało 6 zawodników: Justyna Szymańska, Jakub Szymański, Jakub Beck , Przemek Kopycki, Janek Puchała, Wojtek Sekta. Spotkanie w Gimnazjum nr 2 sponsorował Urząd Miejski Czechowice-Dziedzice, SKOK „Piast” - oddział Czechowice-Dziedzice oraz Dyrekcja szkoły. Dzięki sponsorom większość uczestników zawodów otrzymała drobne upominki, a zwycięzcy w poszczególnych grupach ciekawe nagrody. Bardzo dziękujemy za włączenie się do uświetnienia spotkania w naszym gimnazjum.

Urszula Jakubiak