Czwartek, 02.05.2024
Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Medale MON "Za zasługi dla obronności kraju" przyznane mieszkańcom gminy
26-11-2013

Dwóm mieszkańcom i dwóm mieszkankom Gminy Czechowice-Dziedzice Minister Obrony Narodowej nadał srebrne medale "Za zasługi dla obronności kraju" - Bronisława i Albin Gawlas, Janina Grudzień-Woźniak i Edward Woźniak zostali uroczyście odznaczeni na sesji Rady Miejskiej 26 listopada br.

- Medale te przyznaje się osobom, które przyczyniły się do rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, w tym rodzicom, których co najmniej trzech synów nienagannie odbyło służbę wojskową - tak jak to ma miejsce w przypadku uhonorowanych dziś mieszkańców i mieszkanek - uzasadniali wręczający medale mjr Janusz Świerczek i kpt. Mirosław Stefanów z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej. Uhonorowanym gratulowali również Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Wnioskodawcą przyznania medali był wojskowy Komendant Uzupełnień w Bielsku-Białej ppłk Andrzej Rajczyk.

Odznaczeni Medalami MON z Burmistrzem i Przewodniczącym RM oraz przedstawicielami WKU