Piątek, 29.03.2024
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Kalendarz Beskidzki w Miejskim Domu Kultury. Promocja tegorocznej edycji w Czechowicach-Dziedzicach
09-02-2016
09-02-2016

W poniedziałek 8 lutego w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się promocja tegorocznej edycji „Kalendarza Beskidzkiego”.

Spotkanie prowadzili: Jan Picheta - naczelny redaktor „Kalendarza Beskidzkiego 2016” oraz Grażyna Staniszewska - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Spotkanie w MDK-u miało tym bardziej podniosły charakter, że redakcja „Kalendarza Beskidzkiego” otrzymała za tegoroczną edycję nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Aleksandra Milskiego dla redakcji mediów lokalnych, za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

„Kalendarz Beskidzki” jest almanachem intelektualnym, zawiera dużo tematów dotyczących Czechowicach-Dziedzicach i okolicy, można w nim znaleźć mnóstwo dobrych słów poświęconych kulturze miejscowości, historii i ludziom, którzy tworzą współczesność naszego miasta. W spotkaniu uczestniczyli Jacek Cwetler, Dobrosław Barwicki-Picheta, Bolesław Folek, Ryszard Grajek, Ewa Jonkisz, Małgorzata Skórska, Julian Wątroba oraz zaproszeni goście.

Czechowice-Dziedzice to miejscowość, w której rodzą się talenty muzyczne - Martyna Bieńko oraz Piotr Brożek, wychowankowie Barbary Bielaczyc zaprezentowali utwory z musicali „My Fair Lady” oraz „Romeo i Julia”. Literackim akcentem spotkania była promocja tomu poezji „złoty deszcz” Jana Pichety, w oprawie graficznej Agnieszki Nowińskiej. Spotkanie zakończyła degustacja zupy miesiąca „Kalendarza Beskidzkiego” bielszczanki Izabeli Kłapci, prowadzącej blog kulinarny - projektzupa.blogspot.com

RN/WP, ŁP