Piątek, 26.04.2024

Przetarg - sprzedaż nieruchomości w Ligocie przy ul. Wapienickiej
23-02-2016
18-02-2016

Burmistrz Czechowic-Dziedzic ogłasza II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej oznaczonej numerem działki 41/23, stanowiącej własność Gminy Czechowice-Dziedzice, położonej w Ligocie przy ul. Wapienickiej. Cena wywoławcza 492.000,00 zł, wadium 98.400,00 zł.

Działka jest oznaczona numerem 41/23 i ma powierzchnię 0,6950 ha, jest zapisana w księdze wieczystej KA1P/00066117/0 Sądu Rejonowego w Pszczynie Wydział V Ksiąg Wieczystych, w której prawo własności wpisane jest na rzecz Gminy Czechowice-Dziedzice. Działka jest niezabudowana, w przeważającej części ogrodzona siatką metalową. Posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Wapienickiej. Przez działkę przebiega sieć wodociągowa oraz napowietrzna linia energetyczna.

Przedmiotowa nieruchomość zgodnie z ustaleniami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części zachodniej obszaru Gminy Czechowice-Dziedzice, uchwalonego Uchwałą Nr XL/353/13 Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z dnia 16.07.2013 r. położona jest w terenach zabudowy mieszkaniowo-usługowej (symbol planu C/MN,U2) i przeznacza się ją do sprzedaży w celu zagospodarowania zgodnie z planem.
Postąpienie w przetargu nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Cena nieruchomości sprzedawanej w drodze przetargu podlega zapłacie nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność. Datą zapłaty jest dzień uznania rachunku bankowego gminy. Do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Przetarg odbędzie się dnia 29.04.2016 r. o godz. 10:00 w sali narad nr 003 (przyziemie) Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Plac Jana Pawła II 1.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne lub prawne, które wpłacą w/w wadium do dnia 25.04.2016 r. Datą dokonania wniesienia wadium jest dzień uznania rachunku bankowego gminy. Wadium stanowi 20% ceny wywoławczej i winno być wniesione w pieniądzu na konto Gminy Czechowice-Dziedzice PKO BP S.A. Oddział Bielsko-Biała Nr 94102013900000660200250571. Wadium wniesione przez osobę, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości. W przypadku uchylenia się przez osobę, która wygra przetarg od zawarcia umowy, wadium przepada na rzecz sprzedającego. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone przelewem na konto w terminie do trzech dni, od dnia podania numeru konta.

Uczestnicy przetargu winni przedłożyć Komisji Przetargowej:
- dowód wpłaty wadium,
- dokument tożsamości,
- aktualne dokumenty potwierdzające wpisy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej lub Krajowego Rejestru Sądowego w przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest podmiot gospodarczy,
- osoby reprezentujące wyżej wymienionych uczestników przetargu, winny posiadać udzielone im potwierdzone notarialnie pełnomocnictwa do wzięcia udziału w przetargu,
- pisemne oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i dokumentacją przedmiotowej nieruchomości i przyjmuje je bez zastrzeżeń,
- pisemne oświadczenie, że oferent zapoznał się ze stanem faktycznym i prawnym nieruchomości i nie wnosi zastrzeżeń.

Cudzoziemcy mogą nabywać nieruchomości, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Dodatkowe informacje dotyczące zbywanej nieruchomości oraz warunki realizacji zamierzeń inwestycyjnych:
1. Inwestor jest zobowiązany na własny koszt zrealizować niezbędne dla zamierzonej inwestycji uzbrojenie techniczne i uzyskać we własnym zakresie zapewnienia dostawy mediów.
2. W przypadku wystąpienia w obrębie działki sieci nieujawnionych, na dzień przeprowadzania przetargu, na mapach i dokumentach, a kolidujących z inwestycją, Gmina Czechowice-Dziedzice nie będzie ponosiła z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.
3. Nabywca zobowiązany będzie do poniesienia kosztów notarialnych oraz kosztów i opłat sądowych związanych z nabyciem nieruchomości.
W przypadku gdy uczestnik, który przetarg wygrał, uchyla się od zawarcia umowy, strona pokrzywdzona będzie dochodziła odszkodowania w trybie art. 390 kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotowej nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Plac Jana Pawła II 3/2, tel. 32 214 71 28 od poniedziałku do środy w godz. od 7:30 do 15:30, w czwartek w godz. od 7:30 do 17:30, w piątek w godz. od 7:30 do 13:30.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2015 r. poz. 1774 z późn. zm.).

GG/UM, PM