Piątek, 19.04.2024

XVIII Marsz Ekologiczny. Dni Ziemi 2014
23-04-2014
23-04-2014

Przedszkolaki z czechowickich placówek przemaszerowały dzisiaj (23 kwietnia) ulicami miasta z okazji Dni Ziemi. Tradycyjny Marsz Ekologiczny odbył się w Czechowicach-Dziedzicach już po raz osiemnasty!

Mali ekolodzy, wyposażeni w transparenty oraz czapeczki nawiązujące do tematyki ekologicznej pojawili się przed Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach punktualnie o 9.30. Rozśpiewanych uczestników XVIII Marszu Ekologicznego przywitał zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec, wspólnie z Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Bernadettą Klimek oraz dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Andrzejem Kamińskim.

Przedszkolaki miały okazję, by pochwalić się swoją wiedzą ekologiczną. Za udział w Marszu Ekologicznym każda placówka otrzymała z rąk wiceburmistrza dyplom oraz słodkie nagrody. Przedszkolaki odwdzięczyły się za to Orderami Ekologa. Ekologiczny happening zakończył Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Przedszkolach nr 5 i 8.

Inicjatorem Marszu i głównym organizatorem imprezy jest Przedszkole Publiczne nr 2, które przed osiemnastu laty, wspólnie z PP 5 i PP 8 rozpoczęło w ten sposób obchody Dni Ziemi. Potem dołączały kolejne placówki.

W każdej szkole i przedszkolu odbywają się również inne zajęcia o tematyce ekologicznej. Marsz Ekologiczny jest zwieńczeniem całorocznych działań czechowickich przedszkolaków na rzecz ochrony środowiska i okazją do edukacji ekologicznej spotykanych w drodze na Marsz dorosłych.