Czwartek, 25.04.2024

Gala Sportu 2014 - Sportowa Indywidualność roku 2013
29-04-2014
29-04-2014

W poniedziałek 28 kwietnia odbyło się podsumowanie ubiegłego roku w czechowickim sporcie - Gala Sportu 2014. Na uroczystości w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach podsumowane zostały osiągnięcia czechowickich sportowców w sporcie szkolnym, drużynowym i indywidualnym. Sportową Indywidualnością roku 2013 wybrano Pawła Wawrzyczka.

Nagrodzono nie tylko samych sportowców, ale i stojących za ich sukcesami trenerów. Puchary, pamiątkowe medale i gratulacje otrzymali z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego.

Gościem honorowym Gali Sportu 2014 był kulomiot Krzysztof Brzozowski – wschodząca gwiazda światowej lekkoatletyki, mistrz olimpijski młodzieży i mistrz Europy juniorów, już dzisiaj okrzyknięty następcą Tomasza Majewskiego.

Na czechowickiej gali sportu pojawiła się również Poseł RP Mirosława Nykiel, która wybranym sportowcom wręczyła ufundowane przez siebie puchary. Na scenie wystąpił młody czechowicki baryton Sebastian Gabryś.

Nagrody i wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Gali Sportu

Kategoria SPORT SZKOLNY:

- nagród indywidualnych nie przyznano,

- wyróżniono trzy drużyny szkolne:

• drużynę tenisa stołowego dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ligocie w składzie: Monika Fołta, Kinga Furtak;
  • drużynę LA w czwórboju chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach w składzie: Jakub Wojtyła, Jakub Laszczak, Marcel Koziński, Grzegorz Gromala, Jakub Pająk, Jakub Kasprzyk;
  • drużynę siatkówki plażowej dziewcząt z Gimnazjum Publicznego Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach w składzie: Justyna Surowiecka, Klaudyna Krywult.

Kategoria KWALIFIKOWANY SPORT DRUŻYNOWY wyróżniono:

• drużynę tenisistek stołowych MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Justyna Kopeć, Karolina Tokarczyk, Kinga Furtak;
  • drużynę siatkarzy MTS Winner/MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Krzysztof Błachut, Miłosz Gąsiorek, Błażej Jany, Krzysztof Kapa, Mateusz Kwaśny, Mateusz Mola, Maciej Nycz, Mateusz Palkij, Daniel Pawlik, Łukasz Stawowski, Wojciech Widawski, Adrian Wiewióra, Sebastian Wojtyłko, Marcin Wyspiański;
  • drużynę siatkarek MKS Czechowice-Dziedzice (mini siatkówka dziewcząt) w składzie: Wiktoria Kowalczyk, Małgorzata Kozioł, Sandra Kurczyna, Gabriela Chrobak, Patrycja Gąsiorek, Wiktoria Herczek, Jagoda Jakubiec, Martyna Herok, Wiktoria Smalcerz, Natalia Kurczyna.

Kategoria KWALIFIKOWANY SPORT INDYWIDUALNY wyróżniono:

• kajakarzy (MKS Czechowice-Dziedzice): Mateusz Borgieł, Kamil Klimca, Tobiasz Gola, Jakub Gola;
  • lekkoatletów (MOSiR Czechowice-Dziedzice): Karolina Głubczyk, Piotr Kozik, Szymon Rokitka, Marcel Marszałek, Paulina Kozioł, Oliwia Kwaśniak, Justyna Surowiecka);
  • judoków (KS Judo Czechowice-Dziedzice): Paweł Wawrzyczek, Marta Wykupil, Marcin Lubiński, Jakub Wójcik;
  • piłkarza: Bartłomiej Gajda

Kapituła Gali Sportu postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne dla Marcina Hałasa za osiągnięcia w dyscyplinie nordic walking.

Tytuł Sportowej Indywidualności Roku 2013 przyznała Pawłowi Wawrzyczkowi

Nagrodzeni trenerzy

Kategoria SPORT SZKOLNY:

• siatkówka plażowa dziewcząt- opiekun Agata Krywult
  • czwórbój La – opiekun – Damian Żelazny
  • tenis stołowy- opiekun Tomasz Szary

Kategoria SPORT DRUŻYNOWY:

• sekcja siatkówki mini-siatkówka dziewcząt, trener – Grażyna Kurczyna
  • sekcja tenisa stołowego, trener – Tomasz Szary
  • Miejskie Towarzystwo Sportowe Winner, trener – Rafał Zając

Kategoria SPORT INDYWIDUALNY:

• Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice – sekcja kajaków, trener – Krzysztof Dudek