Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Stypendia pomostowe dla maturzystów
23-06-2014

Jeśli jesteś zdolny, ambitny, chcesz kontynuować naukę na dziennych studiach magisterskich realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr - powinieneś to przeczytać! Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BGK oraz innymi instytucjami, przy wsparciu organizacyjnym Agencji Nieruchomości Rolnych, ogłasza Program Stypendiów Pomostowych 2014/2015.

Program skierowany jest do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną w 2014 roku i spełnią łącznie następujące kryteria:

• dostaną się na I rok dziennych studiów I stopnia realizowanych w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolitych studiów magisterskich realizowanych w poslkich uczelniach publicznych;
  • są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat;
  • mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl;
  • pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, w których dochód netto na osobę lub dochód osoby uczącej się nie przekracza 1176 zł lub 1344 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności (dochód netto wyliczony z czerwca 2014 roku)
  • osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90. Algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

Tryb i zasady rozpatrywania wniosków stypendialnych:

Kandydat do stypendium spełniający wyżej określone kryteria, po przyjęciu na studia, wypełnia wniosek on-line na stronie www.stypendia-pomostowe.pl - termin złożenia wniosku on-line upływa 18 sierpnia 2014 roku o godz. 16:00. Po zakończeniu wypełniania wniosku kandydat drukuje z systemu wniosek i listę załączników, podpisuje wniosek i wraz z kompletem załączników składa w Oddziale Terenowym Agencji Nieruchomości Rolnych w Opolu w nieprzekraczalnym terminie do 22 sierpnia 2014 roku - wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj »

ANR, PM