Sobota, 27.04.2024
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Program profilaktyczny "Akcja Lato"
26-06-2014

Podczas tegorocznych wakacji jak i w latach poprzednich 11 szkół w naszej Gminie organizuje program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Akcja Lato” czyli promowanie zdrowego stylu życia oraz spędzania wolnego czasu bez używek oraz alkoholu.

Zajęcia odbywać się będą w pierwszym tygodniu wakacji. W ramach „Akcji Lato” dzieci oraz młodzież poznają alternatywne formy spędzania czasu wolnego poprzez wycieczki, zabawy w plenerze, wyjścia do kina czy na basen. Łączna suma przeznaczona na wypoczynek letni dzieci i młodzieży Gmina przeznaczyła 36 490,00 zł.

Szkoły które biorą udział w „Akcji Lato”:

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
  2. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  3. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ligocie
  4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach
  5. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
  6. Szkoła Podstawowa Nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach
  7. Zespół Szkół w Ligocie
  8. Zespół Szkół w Zabrzegu
  9. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
  10. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie
  11. Zespół Szkół Specjalnych Nr 4

Gmina finansuje również przez cały rok zajęcia profilaktyczne w pomieszczeniach świetlicy dla dzieci i młodzieży oraz program profilaktyczny „Spójrz Inaczej” którego celem jest integracja klasy, kształtowanie postaw prozdrowotnych, przeciwdziałanie zachowaniom patologicznym, kształtowanie woli, kształtowanie postaw asertywnych, profilaktyka w zakresie uzależnień.

Zadanie realizuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

UM/PPU/AŚ, PM