Sobota, 27.04.2024

XI Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy 2014
30-09-2014
30-09-2014

W sobotę 27 września br. na boisku sportowym w Bronowie, przeprowadzono kolejne, XI Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldboy im. Franciszka Waloszczyka pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Gospodarzami tegorocznych zawodów była OSP Bronów.

Do udziału w zawodach zgłoszono 3 drużyny (wg numerów startowych): OSP Ligota, OSP Bronów, OSP Czechowice. Ze względów zdrowotnych niektórych zawodników swoich drużyn nie wystawiły OSP Dziedzice i OSP Zabrzeg. Drużyna OSP Czechowice startowała w tym roku pod dowództwem Prezesa zaprzyjaźnionej jednostki  Sboru Dobrovolnych Hasicu (SDH) „Dolni Listna” z Republiki Czeskiej, Członka Honorowego OSP Czechowice dh. Kazimierza Lipki. Uczestników zawodów przywitał oraz oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski, a  zgrupowanie drużyn poprowadził i przypomniał regulamin zawodów Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Otwierając zawody dh Stefan Kozłowski przywitał również sołtysa Bronowa Mariana Derlicha, Przewodniczącego Rady Osiedla „Tomaszówka” Pana Janusza Uszoka, towarzyszącemu swojej jednostce OSP Czechowice oraz obecnego na zawodach Pana Sylwestra Andrzeja Macieja z Anglii, przebywającego w Czechowicach-Dziedzicach w związku z przygotowaniami do planowanej, w przyszłym roku, uroczystości 100-tnej rocznicy urodzin oraz 10 rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Czechowic-Dziedzic jego ojcu, chor. pilotowi Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii Ludwikowi Maciejowi.

Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do rozgrywania konkurencji ćwiczenia bojowego wg kolejności wylosowanych numerów startowych. W tym roku ponownie najlepsza okazała się sekcja z OSP Bronów, która zdobyła Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic, a kolejne miejsca zajęły sekcje z OSP Ligota - II miejsce i OSP Czechowice - III miejsce. Zawody przebiegały sprawnie, w przyjaznej oraz koleżeńskiej atmosferze i ukończyły je wszystkie drużyny bez punktów karnych. Do komisji sędziowskiej pod przewodnictwem sędziego głównego bryg. Tadeusza Szkucika nie zgłoszono żadnych protestów.

Wręczenia pucharów oraz pamiątkowych dyplomów dokonali wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski oraz Komendant Gminny OSP w Czechowicach-Dziedzicach bryg. Tadeusz Szkucik. Zawody zamknął oraz podziękował ich uczestnikom i zebranym widzom wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh Stefan Kozłowski. Dh Stefan Kozłowski przekazał również gratulacje zwycięzcom oraz pozdrowienia i życzenia wszystkim uczestnikom zawodów od Burmistrza Czechowic-Dziedzic, zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Czechowicach-Dziedzicach dh. Mariana Błachuta, nie mogącego uczestniczyć w tegorocznych zawodach. W imieniu organizatorów bryg. Tadeusz Szkucik zaprosił zawodników oraz widzów na poczęstunek na świeżym powietrzu, gdzie przy dźwiękach orkiestry dętej OSP Bronów była okazja do refleksji i podzielenia się uwagami odnośnie przebiegu zawodów. Podczas rozmów o przebiegu zawodów, w związku ze zmianą stanu zdrowia niektórych zawodników poszczególnych drużyn jednostek OSP naszej gminy spełniających kryteria udziału w tych zawodach, zrodził się pomysł o podjęcie działań organizacyjnych dla poszerzenia kolejnych edycji zawodów o drużyny Oldboy jednostek OSP z całego powiatu bielskiego.

Zbigniew Waloszczyk, PM