Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Stop samotności
30-09-2014

Stowarzyszenie "Razem Łatwiej" z Czechowic-Dziedzic wraz z Grupą nieformalną "Trójka Inicjatywna" informuje, że w okresie od 15 września do 30 listopada 2014 roku realizuje projekt pn. "STOP SAMOTNOŚCI".

W projekcie uczestniczą osoby samotne w wieku 55+ zamieszkałe na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

W ramach projektu przeprowadzone będą cztery spotkania:

• "Spotkanie przy kawie" - gdzie odbędą się zajęcia integracyjne grupy i wolontariuszy;
  • Spotkanie "Ruch to zdrowie" - na którym przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne z zakresu tematyki prozdrowotnej;
  • Wyjazd na spektakl do Teatru w Bielsku-Białej – podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z aktualną ofertą kulturalną;
  • Spotkanie "Andrzejkowe"- kultywujące tradycję i zwyczaje, będące również spotkaniem podsumowującym spędzony wspólnie czas.

W trakcie trwania projektu zapewnione jest wsparcie wolontariuszy.
Celem projektu jest integracja i aktywizacja osób samotnych, starszych.

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

OPS, PM