Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Poznaliśmy Mistrza Ortografii. Tytuł dla Anny Bobowskiej!
27-10-2014

Czechowiczanka Anna Bobowska zdobyła tytuł Mistrza Ortografii 2014, wygrywając drugą edycję Czechowickiego Dyktanda.

Ortograficzne zmagania, organizowane wspólnie przez Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach i firmę Akcydens, odbyły się w sobotę 25 października, pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Z pełnym ortograficznych pułapek, nieco dłuższym niż w ubiegłym roku tekstem dyktanda, najlepiej poradziła sobie Anna Bobowska, która otrzymała statuetkę Mistrza Ortografii 2014, ufundowaną przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Drugie miejsce zajęła Anetta Pasierbek, zaś trzecie Anna Stryjska. Nagrodami dla najlepszej trójki były pocket-booki.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury złożone z językoznawców i polonistów pod przewodnictwem dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, honorowego przewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. W czasie sprawdzania prac przez jury odbył się ciekawy wykład na temat języka polskiego, prowadzony przez znaną wszystkim z audycji radiowej Trójki, Panią dr hab. Katarzynę Kłosińską.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z trudnymi zasadami pisowni języka polskiego.

Zwyciężczyni dyktanda Anna Bobowska. Fot. Gazeta Czechowicka