Środa, 08.05.2024
Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Zapraszamy na Piknik Rodzinny „Przy fontannie”. W niedzielę 15 września
05-09-2019

15 września br. na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach, po raz XII odbędzie się Piknik Rodzinny „Przy fontannie”. W czasie pikniku rodzinnego otwierającego Jesienną Szkołę Profilaktyki czeka nas doskonała zabawa bez alkoholu.

Urząd Miejski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapraszają wszystkich, bez względu na wiek, do udziału w pikniku. Impreza, rozpocznie się o godzinie 15.00 i będzie trwała do godziny 18:00. Uczestnicy imprezy będą mogli nie tylko posłuchać muzyki, ale też zjeść coś smacznego lub wziąć udział w przygotowanych zabawach i animacjach. Będzie też dużo muzyki i wspólnego śpiewu.

Na dzieci oraz rodziców czekają liczne atrakcje: malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, trampoliny i zamki, z których dzieci będą mogły korzystać nieodpłatnie. Imprezę poprowadzi autor piosenek dla dzieci – Waldemar Wywrocki, zaś gwiazdą wieczoru będzie popularny zespół „LOKA” czyli twórcy hitowego numeru „Jesteś dla mnie prawdziwym powietrzem”.

Swoją obecność zapowiedziała także Ela Zarębska wraz ze Szkołą tańca „Mandla” oraz grupą ekspertów z Nowego Fitness Parku. W czasie imprezy będzie można skorzystać

z konsultacji treningowo dietetycznych oraz wziąć udział w tanecznym Show. Ratownicy PCK będą prowadzić instruktaż udzielania pierwszej pomocy, zaś Policja przeprowadzi pokaz sprzętu policyjnego.

W czasie trwania pikniku mieszkańcy Gminy będą mogli zapoznać się z działalnością Świetlicy socjoterapeutycznej „Zatoka” oraz skorzystać z punktu informacyjnego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cele imprezy to:

• promowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia,
  • promowanie wartości rodzinnych, podkreślanie roli rodziny w procesie wychowywania dzieci i młodzieży,
  • dawanie przykładu, że bez alkoholu i narkotyków można się wspaniale bawić,
  • edukacja publiczna (w czasie imprezy będą działały punkty informacyjne, dyżury specjalistów, będą rozdawane ulotki o tematyce profilaktycznej).

Organizatorem imprezy profilaktycznej jest: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czechowicach-Dziedzicach.

PPU/UM, ŁP