Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Finał Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt w Czechowicach-Dziedzicach
30-05-2016

21 maja na hali Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach rozegrana została ostatnia kolejka Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt, odbywającej się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Od wczesnych godzin rannych na parkiecie GP 2 rywalizowało aż 15 drużyn w dwóch kategoriach: klas 5-6 oraz klas 4 i młodszych. Każda z drużyn chciała się zaprezentować jak najlepiej i spróbować wywalczy jak najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Od samego początku faworytem do wygrania rywalizacji w kategorii klas 5-6 była drużyna z Pawłowic. Z każdą kolejną kolejką koszykarki Gwarka potwierdzały swoją dominację, gromiąc kolejnych rywali i to właśnie koszykarki z Pawłowic bez przegranego meczu zdobyły 1 miejsce. Na drugim stopniu podium uplasowały się zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce na „pudle” rzutem na taśmę zajęły koszykarki Szkoły Podstawowej nr 1 dzięki wygranej nad zespołem z Pszczyny.

W kategorii klas 4 i młodszych walka również była wyrównana, ale pierwsza trójka była znana już przed rozpoczęciem ostatniej kolejki. Niewiadomą była tylko końcowa kolejność, choć w uprzywilejowanej pozycji była drużyna z Wisły, która do mistrzostwa potrzebowała tylko remisu w jednym z dwóch rozgrywanych spotkań. Drużyna z Wisły wygrywając 2 mecze wygrała swoją kategorię nie przegrywając żadnego spotkania. Na drugim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej nr 5, a trzecie miejsce zajęły koszykarki Szkoły Podstawowej nr 3.

Klasyfikacja końcowa w kategorii klas 5-6

1. GUKS Gwarek Pawłowice (wyróżnienie Julita Szewczyk)

2. SP 2 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Karolina Gola)

3. SP 1 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Natalia Kulik)

4. ISSiR Star Wisła (wyróżnienie Magdalena Walach)

5. UKS Goruszka Jaworze (wyróżnienie Wiktoria Wandor)

6. SP 5 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Julia Rubysz)

7. SP 3 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Małgorzata Kopel)

8. MUKK Henryk Kania Pszczyna (wyróżnienie Kaja Szwarnowiecka)

9. SP 4 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Julia Markiel)

Klasyfikacja końcowa w kategorii klas 4 i młodszych

1. ISSiR Start Wisła 1 (wyróżnienie Karolina Kiraga)

2. SP 5 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Julia Rubysz)

3. SP 3 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Małgorzata Kaczmarczyk)

4. SP 4 Czechowice-Dziedzice (wyróżnienie Zuzanna Ostyńska)

5. ISSiR Start Wisła 2 (wyróżnienie Sandra Hracka)

6. GUKS Gwarek Pawłowice (wyróżnienie Marta Grabska)

Najlepsze zespoły Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt odbywającej się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic w obu kategoriach zostały nagrodzone pucharami oraz medalami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Dodatkowo, z każdego zespołu została wyróżniona jedna osoba, która otrzymała pamiątkową statuetkę. Każdy z uczestników Małej Ligi Koszykówki Dziewcząt wraz z trenerami otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek.

Organizatorem rozgrywek była Sekcja Koszykówki MKS Czechowice-Dziedzice, a współorganizatorami: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Patronat medialny nad rozgrywkami sprawowała "Kronika Beskidzka".

Więcej zdjęć znajdzesz tutaj

Rafał Walusiak/ŁP