Piątek, 19.04.2024

GP1 nagrodzone przez Ministerstwo Finansów
30-05-2016
30-05-2016

Gimnazjum Publiczne Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego brało udział w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów pt. Finansoaktywni. Misja budżet. Propozycja rozbudowy przyszkolnego Arboretum znalazła się w finale konkursu. 20 maja reprezentacja szkoły w składzie: Kaja Fotła, Monika Pawińska, Alicja Pająk i opiekun projektu – Magdalena Jasińska – opiekun Samorządu Uczniowskiego GP1 odebrała nagrody z rąk Leszka Skiby – wiceministra finansów.

W ramach projektu uczniowie „Twardowskiego” mieli za zadanie opracować budżet partycypacyjny
w kwocie 100 tys. złotych na zaproponowaną przez siebie lokalną inicjatywę oraz przeprowadzić debatę nad tym pomysłem. Do debaty, która odbyła się 9 kwietnia zostali zaproszeni: Bernadetta Klimek – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Grzegorz Wasik – Naczelnik Wydziału Promocji Miasta, Paweł Pawlik – radny i nauczyciel wychowania fizycznego oraz Wojciech Mik – dyrektor gimnazjum. Podczas debaty grupa projektowa Arboretum Inspiruje prezentowała różne warianty zagospodarowania przyszkolnego ogrodu. Zaproszeni eksperci oceniali przydatność oraz zasadność pomysłów.

Spośród zgłoszonych do konkursu pomysłów Ministerstwo Finansów wyłoniło 10 najlepszych z całego kraju – wśród nich znalazła się propozycja GP1. Nagrodą dla zwycięskiego zespołu była dwudniowa wycieczka do Warszawy, podczas której zwiedzano Sejm, Pałac Prezydencki i Ministerstwo Finansów. W samym Ministerstwie odbyła się kolejna debata – każdy z zespołów prezentował swój pomysł na lokalna inicjatywę. Po debacie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Reprezentacja z Czechowic-Dziedzic przekazała wiceministrowi L. Skibie upominek przygotowany przez Wydział Promocji Miasta. Natomiast każdy z zespołów oraz jury konkursu otrzymało:  albumy Arboretum Inspiruje wydane z okazji 5-lecia projektu i pamiątkowe zapałki z wizerunkiem miasta, które również ufundował Wydział Promocji Miasta.

Wyniki konkursu dostępne pod adresem: https://finansoaktywni.pl/aktualnosci/

GP1, PM