Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Komunikat dotyczący niskiej emisji
08-07-2016

Uprzejmie informujemy mieszkańców, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomił pilotażowy program pn. „ Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

O udzielenie dotacji mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Termin składania wniosków od 11 lipca do 22 lipca 2016r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Szczegółowe informacje na stronie WFOŚiGP

Zachęcamy Państwa do skorzystania z pilotażowego programu.

Jednocześnie informujemy, iż niezależnie od programu WFOŚiGW, w Gminie nadal trwają prace dotyczące przygotowania gminnego programu ograniczenia niskiej emisji na podstawie, którego mieszkańcy również będą mogli ubiegać się o dofinansowanie w formie dotacji na wybrane inwestycje ograniczające niską emisję, ale jego uruchomienie może nastąpić znacznie później.

O szczegółach powiadomimy na naszej stronie internetowej.

OS, ŁP