Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Lato bez używek. Z Gminą Czechowice-Dziedzice
08-07-2016

Podczas tegorocznych wakacji 12 szkół organizuje na terenie naszej Gminy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Akcja Lato”, czyli promowanie zdrowego stylu życia oraz spędzania wolnego czasu bez używek oraz alkoholu.

Poszczególne szkoły organizują tygodniowy, bądź dwutygodniowy wypoczynek dla swoich wychowanków w formie półkolonii, połączonych z realizacją programu profilaktycznego.

W ramach „Akcji Lato” dzieci oraz młodzież poznają alternatywne formy spędzania czasu wolnego poprzez wycieczki, zabawy w plenerze, wyjścia do kina czy na basen. Łączna suma przeznaczona przez gminę na wypoczynek letni dzieci i młodzieży to 41 280,00 zł.

• Szkoły które biorą udział w „Akcji Lato”:
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ligocie
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ligocie
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Szkoła Podstawowa Nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Zespół Szkół w Ligocie
  • Zespół Szkół w Zabrzegu
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie
  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 4

Zadanie realizuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

Oprócz wakacyjnej oferty półkolonii szkolnych, Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, wspólnie z Miejskim Domem Kultury, przygotowało także ofertę warsztatów teatralnych dla młodzieży gimnazjalnej.

Warsztaty realizowane są w ramach kontynuacji projektu „SZKOŁA TALENTÓW” od 11.07.2016r. do 22.07.2016r. od godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury. Obejmują zajęcia muzyczno-wokalne, recytatorskie, taneczne (zajęcia z ruchu scenicznego itp.). Zajęcia są otwarte i każda chętna osoba może dołączyć do grupy teatralnej. Prowadzone są przez profesjonalistów: aktorkę, muzyka oraz tancerkę-choreografkę.

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom składa podziękowania Dyrektorom Szkół oraz Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury za owocną współpracę, dzięki czemu mogliśmy wspólnie przygotować atrakcyjną ofertę dla dzieci i młodzieży.

PPU, ŁP