Sobota, 27.04.2024

Ligota świętowała. 120 lat OSP i Ligota Folk 2016
11-07-2016
11-07-2016

Mieszkańcy Ligoty oraz goście bawili się w sobotę 9 lipca podczas imprezy sołeckiej Ligota Folk 2016. W tym roku ważną częścią ligockiej zabawy były obchody jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ligocie. Organizatorzy szacują, że w czasie trwania imprezy pod sceną przewinęło się przeszło tysiąc osób!

Tegoroczne święto sołectwa Ligota rozpoczęły właśnie uroczyste obchody jubileuszu 120-lecia OSP Ligota. Wszystko zaczęło się zbiórką pododdziałów przy Remizie OSP, spod której uczestnicy przemaszerowali na mszę św. do kościoła pw. Opatrzności Bożej.

Następnie, pod Remizą OSP Ligota, odbyły się uroczystości jubileuszowe, w czasie których Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny przekazali list gratulacyjny na ręce Prezesa OSP Ligota Henryka Hessa. Ważnym elementem obchodów było poświęcenie nowego samochodu pożarniczego OSP Ligota oraz wręczenie odznaczeń strażakom.

foto

Popołudnie i wieczór upłynęły już pod znakiem zabawy na sołeckim festynie. Ligota Folk to stosunkowo młoda impreza, która w kalendarzu gminnych imprez zadebiutowała pod tą nazwą w 2014 roku. Główną, choć nie jedyną atrakcją są występy zespołów folklorystycznych.

W tym roku na scenie przy Remizie OSP pojawili się: Kapela Góralska „Jontki” oraz Zespół „Krywań”. Zabawa taneczna odbyła się przy muzyce zespołu „Preluduim”. Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla najmłodszych. Bawiono się do późnej nocy.