Piątek, 29.03.2024

Bronowisko 2016 na przekór aurze. Dożynki w strugach deszczu
22-08-2016
22-08-2016

Fatalna pogoda pokrzyżowała szyki organizatorom Dożynek Sołeckich w Bronowie, które odbyły się w niedzielę 21 sierpnia. Mimo opadów, momentami wręcz ulewnych, Bronowisko 2016 jednak się odbyło.

Dożynkowy korowód zdążył przejechać przed deszczem. Potem, niestety, niebo nad Bronowem się otworzyło i zaczęło intensywnie padać. Mimo deszczu – momentami wręcz ulewnego – tradycji stało się zadość i przekazany przez Renatę i Mariana Derlichów bochen chleba, upieczony z pochodzącej z tegorocznych już zbiorów mąki, trafił w ręce gospodarza gminy, Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Cały, bogaty program Bronowiska 2016 został zrealizowany, choć ze względu na fatalną aurę, część występów trzeba było przenieść do namiotu. Na dożynkowej imprezie wystąpili m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Bestwina, Alex Pulda – półfinalista programu „Mam Talent” oraz zespół Rocker Soul. Bronowisko 2016 zakończyła zabawa taneczna z zespołem Preluduim. Najwytrwalsi bawili się do późnej nocy.