Niedziela, 28.04.2024

Załączniki:
21-11-2016
21-11-2016

Międzynarodowy Andrzejkowy Turniej Taroków rozegrany został 19 listopada w Zabrzegu. W 19. edycji turnieju wzięło udział 56 zawodników z Czech i Polski.

Gośćmi turnieju byli: Nestor - inicjator Turniejów Tarokowych - Stanisław Teodor Londzin, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzegu - Tomasz Londzin oraz radny Krzysztof Jarczok.

Punktualnie o godz. 10.00 zawody otworzył Prezes Stowarzyszenia „Przyjazny Zabrzeg” Jacek Cieciak, życząc zawodnikom dobrej zabawy i znaczących wyników. Turniej ten zaliczany jest do punktacji Grand-Prix 2016, a wiec zdobyte w nim punkty są niezwykle cenne dla biorących w nim udział zawodników.

Pierwsze miejsce wywalczył zawodnik z Kóz Mirosław Ślosarczyk, na drugim miejscu uplasował się Stanislav Pařík z Republiki Czeskiej, zaś trzecie miejsce zajął Henryk Kozieł, również z Kóz. Najwyżej notowany mieszkaniec Zabrzega - Stanisław Benek - zajął piąte miejsce w turnieju.

Puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wręczył Burmistrz Marian Błachut, w towarzystwie radnego Krzysztofa Jarczoka i sołtysa Andrzeja Puskarczyka.

Organizatorem Andrzejkowego Turnieju Taroków było Stowarzyszenie „Przyjazny Zabrzeg”.

Wyniki Turnieju w załączniku PDF.

Jacek Tomaszczyk, ŁP