Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

XVII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek
30-11-2016

23 listopada br. w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XVII Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek – uroczystość patriotyczna, kulturalna kierowana do naszego najmłodszego społeczeństwa, dzieci i młodzieży czechowickich placówek oświatowych.

Celem przeglądu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży pieśni patriotycznej dawnej i współczesnej, rozbudzanie patriotyzmu w najmłodszym pokoleniu oraz kształtowanie tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej. Celem tego konkursu jest także wyłonienie najlepszych artystów w poszczególnych kategoriach, którzy będą reprezentowali naszą gminę w kolejnym etapie eliminacji. Przegląd cieszy się uznaniem wśród uczestników, a z każdym rokiem dzieci i młodzież prezentują wyższy poziom artystyczny. Organizatorem przeglądu jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

W tegorocznym XVII Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej wzięło udział 180 wykonawców.  Komisja konkursowa w składzie: Pani Halina Piłocik, Pani Sylwia Strządała oraz Pan Piotr Mirecki dokonała oceny i wyłoniła najlepszych wykonawców. Ocenie podlegało wykonanie, dobór repertuaru oraz ogólna prezentacja.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli:

• szkoły podstawowe klasy 1-3 - duet Justyna Adamus i Mikołaj Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie.
  • szkoły podstawowe klasy 4-6 w kategorii: soliści, duety i zespoły do 6 osób I miejsce zajęła Oliwia Hasselgren ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, II miejsce Lena Szpyrka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • szkoły podstawowe w kategorii: zespoły od 6 osób oraz chóry I miejsce zajął zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie.
  • gimnazja w kategorii: soliści, duety i zespoły do 6 osób I miejsce zajęła Magdalena Rojczyk z Katolickiego Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, II miejsce Aleksandra Dziendziel z Zespołu Szkół w Ligocie, III miejsce zajął duet Ola i Patrycja z Gimnazjum Publicznego nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach.
  • gimnazja w kategorii zespoły od 6 osób oraz chóry I miejsce zdobył chór z Zespołu Szkół w Ligocie, II miejsce Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach, III miejsce chór z Gimnazjum Publicznego nr 3 wCzechowicach-Dziedzicach.
  • szkoły ponadgimnazjalne w kategorii soliści, duety i zespoły do 6 osób I miejsce zajęła Justyna Surowiecka z Liceum Ogólnokształcącego w Czechowicach-Dziedzicach,
  • szkoły ponadgimnazjalne w kategorii zespoły od 6 osób oraz chóry I miejsce zajął zespół Big Band przy ZS Silesia.
  • W kategorii dzieci i młodzież innych placówek, w kategorii młodzież gimnazjalna II miejsce zajął zespół OUR TIME przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Art.” W kategorii: soliści, duety i zespoły do 6 osób zajęła Natalia Gawełek ze Stowarzyszenia „Przyjazny Zabrzeg” .

Zdobywcy I miejsc będą reprezentowali naszą gminę w kolejnym etapie, który odbędzie się w Hałcnowie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, wszystkim uczestnikom, opiekunom i rodzicom.

Organizator: Zespół Obsługi Placówek Oświatowych

ZOPO, PM