Poniedziałek, 29.04.2024
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Ochrona prawna osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Szkolenie z Policją
28-11-2016

24 listopada w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się wspólne szkolenie policjantów, członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pracowników socjalnych oraz kuratorów.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego, a jego tematem była: Ochrona prawna osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Zajęcia prowadzone były przez warszawskiego prokuratora - Jarosława Polanowskiego. Pan Prokurator jest jednym z najbardziej znanych i cenionych w kraju znawców tematu, dlatego spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Dzięki gościnności i życzliwości Pana Komendanta i jego zastępcy, szkolenie odbyło się w komisariacie policji i to funkcjonariusze policji byli najliczniej reprezentowaną grupą zawodową. Przedstawiciele służb i instytucji, które na co dzień współpracują ze sobą, mieli możliwość skorzystania z niezwykle cennych wskazówek, by jeszcze skuteczniej chronić osoby dotknięte przemocą.

- Myślę, że zawiązała się dobra współpraca i to szkolenie było pierwszym, ale nie ostatnim wspólnym przedsięwzięciem - komentuje wydarzenie Agnieszka Borowska-Paszek Kierownik Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

foto

Jestem ogromnie wdzięczna Zastępcy Komendanta - podinsp. Sławomirowi Walczakowi za zaangażowanie i pomoc przy organizacji szkolenia. Widzę ogromną otwartość pana Komendanta na sprawy związane z szeroko rozumianą prewencją i profilaktyką i to mnie bardzo cieszy, że takie pole do współpracy jest. Nie tylko ja to doceniam - również prowadzący szkolenie - prokurator Jarosław Polanowski był pod wrażeniem, że takie wspólne szkolenie udało się nam zorganizować. Nie szczędził też słów uznania dla pracy naszych policjantów.

PPU/UM, ŁP