Niedziela, 12.05.2024
Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego

200 sadzonek drzew trafiło do mieszkańców. W ramach akcji ekologicznej w Gminie Czechowice-Dziedzice
08-05-2019

W dniu 27 kwietnia 2019 r. w ramach akcji edukacyjnej „Wymień surowce wtórne na drzewa dla czystego nieba” mieszkańcom naszej gminy przekazano 200 sztuk ozdobnych sadzonek drzew liściastych.

Podczas akcji zebrano 200 kg butelek typu PET – prawie 2 kontenery KP 7 oraz zebrano 45 kg puszek metalowych. Z uwagi na duże zainteresowanie sadzonkami drzew akcja na tych samych zasadach zostanie powtórzona we wrześniu bieżącego roku.

O terminie i miejscu wydania sadzonek za zebrane surowce wtórne (30 butelek typu PET oraz 15 puszek aluminiowych) będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej.

Posadzone na terenie naszej gminy drzewa – tym razem były to magnolie oraz ozdobne gatunki wiśni, śliw i jabłoni, z pewnością przyczynią się do poprawy estetyki naszego otoczenia, jak również wpłyną na poprawę jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy.

OŚ/UM, ŁP