Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

"PĘDZLOMANIA… czyli ZMALUJMY COŚ"
09-05-2019

5 kwietnia br. w Domu Kultury w Ligocie odbył się gminny międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod tytułem „PĘDZLOMANIA… czyli ZMALUJMY COŚ”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ligocie oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART” w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z Miejskim Domem Kultury „ŚWIT” w Czechowicach-Dziedzicach.

Była to pierwsza edycja konkursu plastycznego, który powstał z myślą o uczniach pierwszego etapu nauczania, wykazujących zainteresowanie tą dziedziną aktywności, czerpiących zadowolenie z faktu tworzenia prac plastycznych. Zasady konkursu przypadły do gustu małym artystom i ich opiekunom – albowiem prace wykonywane były na miejscu, podczas trwania konkursu.

Gościliśmy uczniów ze szkół czechowickich - SP1, SP3, SP5, SP7 - oraz z SP w Bronowie, z SP 1 w Ligocie, z SP z Zabrzega oraz dzieci z naszej szkoły.

Każdy uczestnik wykonywał jedną pracę konkursową w czasie 90 min. Tematy prac (w zależności od kategorii wiekowej) zostały podane i omówione na początku konkursu.

Uczniowie klas I: „A wiosna przyszła pieszo… po barwnym dywanie”

Uczniowie klas II: „Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”

Uczniowie klas III: Sekrety wiosennej łąki

Atrakcją tego spotkania była możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Borth-Mirochę.

W tym czasie obradowało profesjonalne jury w składzie Anna Kocur i pani Klaudia Grygierczyk. Komisja konkursowa po analizie wszystkich prac wyłoniła zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Ocenie podlegała zgodność prac z tematem, pomysłowość, oryginalność i estetyka wykonania.

Wyniki oraz zdjęcia znajdują się tutaj.

tekst: Ewa Janusz, zdjęcia: Ewa Janusz, Joanna Szendzielarz-Rączka
PM