Poniedziałek, 13.05.2024
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Mocne 4 dla boiska w Ligocie. Ocena FIFA potwierdziła doskonałe przygotowanie obiektu
20-05-2019

Wysoką, czwartą notę w pięciopunktowej skali, otrzymało od FIFA boisko w Ligocie, stanowiące zaplecze treningowe dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019, rozgrywających swoje mecze na stadionach w Bielsku-Białej i Tychach.

4 to praktycznie najwyższa nota, na jaką mogą liczyć boiska treningowe zakwalifikowane do tego typu imprez i świadczy o tym, że FIFA oceniła przygotowanie boiska w Ligocie bardzo wysoko.

Przypomnijmy, że w czwartek 23 maja ruszają Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Gmina Czechowice-Dziedzice jest gospodarzem obiektu - boiska w Ligocie, na którym trenować będą drużyny: Portugalii, Argentyny, Korei Południowej oraz Republiki Południowej Afryki. Zawodnicy tych zespołów będą trenowali w Ligocie od wtorku 21 do czwartku 30 maja, kiedy w Bielsku-Białej i w Tychach rozgrywane będą mecze fazy grupowej.

Ponieważ pojawiły się problemy z dopuszczeniem przez delegatów FIFA innych boisk treningowych w regonie, bardzo prawdopodobne, że na boisku w Ligocie odbędą się również treningi innych, uczestniczących w młodzieżowym Mundialu ekip.

Te problemy nie dotyczą oczywiście boiska w Ligocie, którego nowoczesna, posiadająca odpowiednią podbudowę i drenaż, specjalnie przygotowywana od kilku dni murawa, mimo intensywnych opadów deszczu, została bardzo wysoko oceniona przez delegata FIFA.

Zaproszenie Gminy Czechowice-Dziedzice do udziału w przeprowadzeniu tak ważnej imprezy organizowanej przez FIFA, to nie tylko kwestia prestiżu, ale i wymiernych korzyści. Za udostępnienie boiska w Ligocie Czechowice-Dziedzice otrzymały od organizatora 65 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom zakupiono nowoczesną, profesjonalną, ekonomiczną w użyciu kosiarkę wrzecionową, która długo po zakończeniu imprezy będzie służyła do utrzymania muraw obiektów administrowanych przez czechowicki MOSiR, w tym boiska w Ligocie.

Jak prezentowało się w niedzielę 19 maja boisko w Ligocie pokazuje film dostępny na stronie LKS Ligota.

***

Zgodnie z naszymi informacjami, na doskonale przygotowane boisko w Ligocie przeniesiono treningi kolejnych uczestników turnieju. W poniedziałek 20 maja w Ligocie odbył się trening zawodników USA, zaś we wtorek mają się odbyć treningi drużyn Ukrainy i Korei Południowej.