Środa, 24.04.2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Remonty i prace inwestycyjne w czechowickich placówkach oświatowych
05-09-2019

Wakacyjne miesiące w Gminie Czechowice-Dziedzice były, tradycyjnie już, czasem prowadzenia prac remontowych oraz kończenia zadań inwestycyjnych związanych z nowym rokiem szkolnym. Podobnie jak w minionych latach, ilość zadań remontowych i inwestycyjnych prowadzonych w czechowickich szkołach i przedszkolach przedstawiała się naprawdę imponująco.

Do zrobienia było naprawdę sporo, gdyż Gmina Czechowice-Dziedzice - podobnie jak samorządy w całym kraju - zmuszona była kontynuować rozpoczęte w poprzednich latach działania dostosowujące swoje placówki do nowej rzeczywistości, związanej z reformą oświatową likwidującą gimnazja i przywracającą 8-letnie szkoły podstawowe. Przypomnijmy, że obiekty po czechowickich gimnazjach w całości przekształcono w szkoły podstawowe. Zostały one również dodatkowo zagospodarowane zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności:

• w SP 8 w części parteru powstaje żłobek,
  • w SP 10 (dawne GP 2) w jednym segmencie utworzone zostało 4-oddziałowe przedszkole,
  • w SP 1 Ligota, na parterze, utworzone zostało 2-oddziałowe przedszkole,
  • docelowo przedszkole powstanie również w budynku SP 6 (dawne GP 3), na razie utworzono tam dwa oddziały przedszkolne w ramach szkoły

foto1

Panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne na dachu budunku Przedszkola Publicznego nr 10

Na liczne prace inwestycyjne, takie jak na przykład kompleksowa termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 10 z wykorzystaniem OZE, nadbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bronowie, czy też termomodernizacja Przedszkola Publicznego nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, nałożyła się jeszcze konieczność przeprowadzenia bieżących prac remontowych, związanych z codzienną eksploatacją i przygotowaniem placówek oświatowych do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Łączny koszt prac remontowych wyniósł w bieżącym roku przeszło 425 tysięcy złotych.

foto2

Podniesiona o jedną kondygnację Skoła Podstawowa w Bronowie

Remonty wykonane w Placówkach Oświatowych Gminy Czechowice-Dziedzice w 2019 roku:

1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach - remont podłóg w 4 salach lekcyjnych - 15 500 zł,

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach - remont korytarza szkolnego w nowym budynku szkoły (malowanie) - 30 000 zł,

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach – remont instalacji elektrycznej - 12 000 zł, remont dachu (konserwacja) – 13 500 zł,

4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach – cyklinowanie podłogi w świetlicy szkolnej – 6 000 zł, remont sal (cyklinowanie i malowanie) – 17 000 zł,

5. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach – remont korytarza szkolnego – 15 000 zł, remont instalacji elektrycznej korytarza – parter – 6 750 zł,

6. Szkoła Podstawowa nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach – dostosowanie pomieszczenia klasowego do potrzeb zaplecza przedszkolnego – 25 000 zł, remont ciągu komunikacyjnego wraz z miejscami postojowymi (parking) – 60 000 zł,

7. Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach – remont podłóg w 4 salach – 18 000 zł,

8. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Czechowicach-Dziedzicach – remont kominów (segment C) – 42 000 zł,

9. Szkoła Podstawowa w Zabrzegu – remont podłóg w 3 salach (stary budynek szkoły) – 15 000 zł, wymiana oświetlenia – 15 000 zł,

10. Przedszkole Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach – renowacja parkietów w 2 salach – 10 000 zł, malowanie sal przedszkolnych – 7 000 zł,

11. Przedszkole Publiczne nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach – remont miejsc postojowych wraz z wjazdem do przedszkola – 28 000 zł,

12. Przedszkole Publiczne nr 10 – remont łazienek dla dzieci – 35 000 zł,

13. Przedszkole Publiczne w Ligocie – remont instalacji elektrycznej w piwnicy – 8 000 zł, wymiana opraw oświetleniowych – 7 000 zł,

14. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie – remont i adaptacja pomieszczeń parteru na potrzeby przedszkolne – 40 000 zł.

foto3

Nowy parking przy Przedszkolu Publicznym w Zabrzegu