Wtorek, 23.04.2024
Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Komunikat Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom
16-09-2019

Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom informuje, iż od dnia 16 września br. Punkt Konsultacyjny został przeniesiony i obecnie znajduje się przy Placu Jana Pawła II 2 (budynek Banku PKO, pok. Nr 301, 3 piętro).

W Punkcie pracują specjaliści, którzy doradzają w trudnych sytuacjach rodzinnych, konfliktach, kryzysach. Punkt Konsultacyjny udziela bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej mieszkańcom Gminy Czechowice-Dziedzice, członkom rodzin z problemem uzależnień i problemem przemocy).

Dyżury odbywają się według poniższego harmonogramu:

• Aleksandra Lasa – Psycholog – poniedziałki 15.00 – 18.00
  • Jolanta Szczotka – Radca Prawny – wtorki 16.30 – 17.30
  • Szymon Herok - Radca Prawny – środy 15.30 – 18.30
  • Krzysztof Czub – specjalista terapii uzależnień, psychoterapeuta - piątki 17.00-19.00

Poradnictwo w sprawie uzależnień od substancji psychoaktywnych. (piątki). W czasie dyżurów możliwe jest:

• Diagnozowanie uzależnień od narkotyków i innych środków psychoaktywnych;

• Diagnozowanie uzależnień behawioralnych: internet, komputer, hazard, praca, seks,

• Kierowanie do placówek lecznictwa odwykowego;

• Rozmowy motywujące do podjęcia leczenia;

• Porady dla młodzieży eksperymentującej z narkotykami i innymi środkami psychoaktywnymi;

• Poradnictwo dla rodziców dzieci uzależnionych od narkotyków lub innych środków psychoaktywnych bądź eksperymentujących z w/w środkami;

• Kierowanie do programów profilaktycznych: Candis oraz FRED GOES NET;

Poradnictwo jest BEZPŁATNE dla mieszkańców Gminy Czechowice- Dziedzice.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Biurze ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, dzwoniąc pod nr. tel. 32 214 71 61, lub 32 214 71 77 (kierownik Biura).

PUNKT KONSULTACYJNY

tel. 783-444-817 (czynny w godzinach dyżurów)

Za utrudnienia przepraszamy.

PPU/UM, ŁP