Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej poszukiwany. Komunikat OPS
03-03-2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach zatrudni na umowę zlecenie osoby na stanowisko asystenta asobistego asoby niepełnosprawnej.

Usługi asystenta będą realizowane przez 7 dni w tygodniu, od 7.00 – 22.00, w uzasadnionych przypadkach godziny wykonania usług mogą zostać zmienione.

Miejsce wykonywania pracy: na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice

Usługi asystenta w szczególności mogą polegać na pomocy asystenta w:

• wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/rozrywkowe/społeczne/sportowe itp.);
  • wyjściu, powrocie oraz/lub dojazdach na rehabilitacje i zajęcia terapeutyczne;
  • zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;
  • załatwianiu spraw urzędowych;
  • nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;
  • korzystaniu z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.).

Usługi asystenta asobistego asoby niepełnosprawnej mogą świadczyć:

• osoby posiadające dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej;
  • osoby z wykształceniem przynajmniej średnim posiadające, co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym (wystarczające oświadczenie osoby potwierdzające kwalifikacje).

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z pracownikami Zespołu ds. Usług Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Nad Białką 1 B,

tel. 32/214-51-37 oraz 508 069 93

w godzinach: