Czwartek, 16.05.2024

Sukcesy czechowickich lekkoatletów
09-03-2020
09-03-2020

W dniach 29.02-1.03 w Toruniu odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Doskonale wyniki uzyskali uczestniczący w nich zawodnicy z Czechowic-Dziedzic - Rafał Pająk i Bartosz Jarczok.

Zawodnik czechowickiego MKS-u Rafał Pająk potwierdził świetną dyspozycję, którą prezentował przez cały sezon halowy, i po raz pierwszy w swojej karierze awansował do finału seniorskiego zajmując w nim wysokie 5 miejsce! W kategorii U23 natomiast nie miał sobie równych i wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Czas, który osiągnął podopieczny Wiolety Homy jest jego nowym rekordem życiowym i wynosi obecnie 6.80 sek. To świetny prognostyk przed zbliżającym się sezonem letnim.

Na tych samych mistrzostwach wychowanek czechowickiego MKS Bartosz Jarczok - obecnie AZS AWF Katowice - został srebrnym medalistą w biegu na 3000m seniorów oraz Mistrzem Polski w kategorii U23. To jego czwarty tytuł Halowego Mistrza Polski w kategoriach wiekowych U18,U20,U23.

Trenerem Bartosza jest Miłosz Jarczok, zajmujący się szkoleniem dzieci i młodzieży w MKS Czechowice-Dziedzice.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia PZLA