Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Zagrożenie koronawirusem – komunikat Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zalecenia GIS i Ministerstwa Zdrowia. Dane epidemiologiczne
11-03-2020

W związku z zagrożeniem koronawirusem Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach podejmuje działania profilaktyczne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa obsługiwanym mieszkańcom.

W Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, wdrożone zostały działania mające na celu ograniczanie rozprzestrzenia się koronawirusa, polegające na regularnej dezynfekcji pomieszczeń specjalistycznymi środkami.

Niezależnie od tego apelujemy do mieszkańców, by w miarę możliwości do niezbędnego minimum ograniczyli wizyty w budynku Urzędu Miejskiego, dokonywali płatności na rzecz gminy za pośrednictwem bankowości elektronicznej i korzystali z alternatywnych form komunikacji z urzędem – ePUAP, e-mail, telefony. Dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów i biur UM dostępne są w BIP.

Aktualne informacje na temat postępowania w obliczu zagrożenia koronawirusem dostępne są na stronach GIS oraz Ministerstwa Zdrowia. Całodobowo działa także linia telefoniczna, uruchomiona przez NFZ- 800-190-590.

Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku-Białej, w tym w Gminie Czechowice-Dziedzice.

Informacja na temat postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem znajduje się również w załączniku obok tekstu.

Czytaj również o ograniczeniach w działalności instytucji oraz zamknięciu placówek oświatowych w gminie.

Profilaktyka - film.