Czwartek, 16.05.2024
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Ograniczenia i zmiany związane z zagrożeniem epidemiologicznym w Gminie Czechowice-Dziedzice
11-03-2020

W związku z potencjalnym zagrożeniem spowodowanym koronawirusem oraz rekomendacją GIS i Ministerstwa Zdrowia dotyczącą organizacji wszelkiego rodzaju zgromadzeń i spotkań oraz profilaktyki w instytucjach i obiektach użyteczności publicznej, gminne jednostki organizacyjne wprowadzają ograniczenia dotyczące swojej działalności.

W trosce o bezpieczeństwo publiczne, w ramach działań prewencyjnych, mających na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, podjęte zostały następujące działania i decyzje:

- Od 12.03.2020 r. do 13.04. 2020 r. zostają zamknięte wszystkie placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach

- Administracja Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że od dnia 12.03.2020r. w sprawach niewymagających pilnego załatwienia prosimy o kontakt telefoniczny 32 215 31 04(05) lub na adres e-mail ; Wszelkie wpłaty prosimy dokonywać drogą elektroniczną lub w banku PKO BP O/Czechowice-Dziedzice (bez dodatkowych opłat) na nr konta 16 1020 1390 0000 6102 0024 9698; awarie w zasobach AZK będą usuwane tylko w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa ludzi lub mienia, prosimy o ich zgłaszanie na adres e-mail lub telefonicznie. Powyższe wytyczne obowiązują do odwołania.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. podejmie w dniach od 13 do 27 marca (włącznie) następujące działania:

1. Zaprzestanie dokonywania tradycyjnych odczytów wodomierzy u klientów Spółki. PWiK zwraca się z prośbą o telefoniczne podawanie wskazań wodomierzy.
  2. Wstrzymanie dokonywania wymiany wodomierzy u klientów Spółki.
  3. Ograniczymy bezpośredni kontakt w ramach funkcjonowania Biura Obsługi Klienta zlokalizowanego przy ulicy Szarych Szeregów 2.   Preferować będziemy kontakt drogą telefoniczną bądź mailową.

- Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach informuje klientów o ograniczeniu kontaktów osobistych do minimum w miarę możliwości i realizacji spraw poprzez: płatności faktur elektronicznie,składanie  wniosków drogą elektroniczną,kontakt poprzez drogę: telefoniczna, sms, e-mail. W PIM wprowadzono zakaz wjazdu klientów na oczyszczalnię ścieków bez zgody kierownika oczyszczalni; wstrzymano do odwołania prace w terenie związane z odbiorami przyłączy wod.-kan.; wstrzymano do odwołania pracę w terenie inkasentów.  Stan wodomierza można podawać poprzez formularz na stronie internetowej:
https://pim.pim.kylos.pl/strefa-klienta/dla-klienta-wodkan/odczyt-wodomierza/, lub telefoniczne: 32 215 43 40 wew. 141, 142, 143

- Miejski Dom Kultury z dniem 11.03.2020 zawiesza działalność kina „Świt” oraz odwołuje wszelkie imprezy planowane w sali widowiskowej, holu, galerii, Piwnicy Muz, a także wszelkie zajęcia w pomieszczeniach i salach prób zespołów i grup zainteresowań działających pod opieką MDK. Zawieszeniu podlegają również zajęcia w filii MDK w Ligocie Miliardowicach. Informacji o sposobie zwrotów zakupionych wcześniej biletów udziela sekretariat MDK.

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o zamknięciu obiektów: basen „Wodnik”, boiska piłkarskie, sala judo, kajakownia, w okresie od 12.03.2020 do 27.03.2020 roku. Jednocześnie o zawieszeniu organizacji treningów na zamkniętych obiektach poinformowani zostali prezesi klubów sportowych oraz instruktorzy prowadzący zajęcia.

- Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach informuje o wprowadzeniu następujących zmian:

• Placówka wsparcia dziennego - Świetlica Zatoka  - zawiesza działalność do dnia 25 marca,
  • Dom Dziennego Pobytu - ogranicza działalność, zaostrza się reżim sanitarny,
  • Klub Integracji Społecznej - zawiesza działalność  do 31 marca,
  • zajęcia indywidulane i grupowe prowadzone w ramach projektów „Wsparcie rodzin na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice” oraz Powiat bielski - partnerstwo,  aktywizacja, integracja. Edycja2” - zostają zawieszone do 30 marca.

- Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - Aautobusy są dezynfekowane systematyczne w ciągu dnia oraz wietrzone na każdym końcowym przystanku. Zewnętrzna firma sprzątająca zintensyfikowała codzienną dezynfekcję. Pojazdy zjeżdżające na zajezdnie w ramach przerw w realizacji rozkładu jazdy są dodatkowo dezynfekowane. Zawieszono obowiązek wpuszczania pasażerów tylko pierwszymi drzwiami. Punkt sprzedaży biletów został wyposażony w specjalistyczne środki do dezynfekcji.