Środa, 15.05.2024
Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

COVID-19 RAPORT. Komunikat Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach
25-03-2020

Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w dniu 25 marca 2020, w związku z epidemią koronawirusa, na terenie gminy kwarantanną objętych pozostaje 115 osób.

To nieznaczny spadek w stosunku do poprzedniej doby - wtorku 24 marca, kiedy to kwarantanną objętych było 121 mieszańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

***

We wtorek 24 marca Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut podpisał dwa nowe zarządzenia (w załącznikach):

• w sprawie zamknięcia (zawieszenia działalności) Żłobka Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach oraz Żłobków: Szkrabek w Czechowicach-Dziedzica i Przystań Św. Dzieci z Fatimy w Ligocie, wydłużające zamknięcie od dnia 26 marca 2020 do 10 kwietnia 2020.

***

W związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi poruszania się w przestrzeni publicznej, wprowadzonymi rozporządzeniem Ministra Zdrowia, o którym szerzej piszemy tutaj oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów, zmiany w funkcjonowaniu wprowadza z dniem dzisiejszym również Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

WZK/UM, ŁP